ABD’nin en büyük bankalarından JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, FED’in lider kripto para Bitcoin alması gerektiğini söylerken, ünlü analist Max Keiser de en büyük kripto paranın 100 bin dolara çıkabileceğini iddia etti.

Keiser: 2020 krizi 2008’in devamı

RT isimli haber dergisine konuşan Keiser, küresel çapta yaşanan krizlerin Bitcoin alımını derinleştireceğinden bahsetti.

Yaptığı açıklamaya göre”, 2020 yılında gerçekleşecek olan finansal kriz 2009 yılında yayınlanan Bitcoin’in teknik makalesine dayandırıyor.

Keiser, “Bitcoin, küresel finansal krizin ikinci kısmını deneyimleyecek. Çoktan 10,000 dolar seviyelerinde olması gerekirdi. Bu kriz sonrasında ise Bitcoin’in fiyatı 100,000 dolara fırlayabilir.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs’ün etkili olduğu şu günlerde Bitcoin son günlerde geleneksel piyasalar gibi kayıplara uğradı, ancak son günlerde kendisini toparlamış gözüküyor.

ABD Merkez Bankası para için dilenecek

JPMorgan’ın CEO’su ve Bitcoin hakkında kötü bir şöhrete sahip olan Jamie Dimon, bir rüyaya atıfta bulunarak BTC’nin son ayı olduğunu belirtti. Keiser, “Zihinleri Bitcoin virüsü tarafından ele geçiriliyor. Yakında Jamie, Bitcoin satın almak için ABD Merkez Bankası’ndan para isteyen bir aptal olacak. Aynı Peter Schiff gibi.” dedi.

Altın böcek olarak da bilinen Schiff ise Bitcoin eleştirilerine devam ediyor. Bu hafta yatırımcılarına yeterince kazandırmadığı için satışlar geleceğini düşündüğünü belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.