JPMorgan analistleri, lider kripto para Bitcoin’in volatilitesinin azalmasıyla kurumsalların daha da ilgisini çektiğini belirtirken, fiyatının gelecekte 130 bin dolara ulaşabileceğini ancak bunun bir gecede olmayacağını belirtti.

Bitcoin oynaklığındaki düşüş sayesinde son birkaç hafta içinde kurumsal yatırımcılar için çok daha çekici hale geldi. Kurumsal ilginin her geçen gün arttığına ve bunun da değişkenlikteki azalma payının yüksek olduğunu söyleyen analistlerden Nikolaos Panigirtzoglou, “Bitcoin’de 3 aylık realize edilmiş olan değişkenlik (volatilite) son 6 ayda yüzde 73, sadece Şubat ayında ulaştığı yüzde 90 seviyesinden yüzde 86’ya düşmüş durumda. Volatilite azaldıkça, daha fazla sayıda kurumsal yatırımcı kripto evrenine girmeye sıcak bakacaktır” ifadelerini kullandı.

Altın ile Bitcoin’in değişkenliği ne zaman paralellik gösterir?

Bitcoin için uzun vadeli fiyat hedefleri, BTC’nin oynaklığının düşmeye devam edeceği ve nihayetinde bir noktada altınla “birleşeceği” fikrine dayanıyor. Bundan hareketle, son zamanlarda, Bitcoin’in üç aylık volatilitesi, altının % 16’sına kıyasla % 86’ya ulaşması herhangi bir ölçüt değil. Madalyonun diğer yüzünü çevrildiğinde, değişkenliğin daha aza indirgenmesi için BTC’nin önünde hâlâ uzun bir yol var.

İlk başta Bitcoin için 146 bin dolar fiyatını biçen JP Morgan, altın fiyatındaki düşüşün, Bitcoin için geleneksel altının dijital bir alternatifi olarak tahmin edildiği gerekçesiyle yukarı yönlü potansiyel fiyatı bir miktar azaltarak 130 bin dolar seviyelerine çekti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!