Kripto para piyasasının tanınmış isimlerinden TRON (TRX) kurucusu Justin Sun, TRON Vakfı’ndaki görevinden ayrılarak Grenada hükümetinin Dünya Ticaret Örgütü büyükelçisi oluyor.

Justin Sun, CoinDesk ile yaptığı bir röportajda, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi yapma başarısına tanık olduktan sonra, Latin Amerika ülkelerinde kripto paraları meşrulaştırmaya odaklanmak için hareket edeceğini söyledi.

“Geleceğim kriptoyu dünyada meşrulaştırmakta”

Orta Amerika ülkesi Grenada hükümetinin Dünya Ticaret Örgütü’nün (WTO) büyükelçisi olacağını söyleyen Sun, kişisel kariyer planlarını detaylandırdı ve Tron blok zinciri üzerindeki gücünün en azından bir kısmını paylaşmayı ve Grenada gibi ülkelerde blok zinciri ve kriptoyu teşvik etmeye çalışacağını aktardı. Ünlü kripto girişimcisi, “Gelecekteki kariyerim blok zinciri teknolojisinin ulus-devlet düzeyinde meşrulaştırılmasına odaklanacak” ifadelerini kullandı.

Sun, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin geçen hafta altı yöneticiyi kripto konuşmalarını izledikten sonra ülkenin yavaş ilerlemesi ve kriptonun yasallaştırılması konusundaki muhafazakar görüşü göz önüne alındığında, endüstrinin ABD’nin bu konuda çabuk bir adım atamayacağını söyledi. Sun, kripto benimsemeyi teşvik etme konusunda özellikle Grenada ve Bahamalar dahil olmak üzere Karayip ülkelerinde yükselişte olduğunu da sözlerine ekledi.

“ABD pazarına tam olarak güvenemeyiz” diyen medyatik isim, “Dünyada yaklaşık 8 milyar insan var ve ABD’de sadece 300 milyon insan var. ABD pazarı, dünyanın geri kalanında 7 milyardan fazla insan kalırken [kriptoya] karar vermemeli.” şeklinde görüş belirtiyor.

Tron Vakfı’nın gelecek yıl sona ereceğini ve kendisiyle bağlantılı üç süper düğümün yakında Tron’un teknik şebekesinden emekli olacağını söyledi. Tron blok zincirindeki 27 süper temsilci Tron topluluğu tarafından seçilecek. Sun, Tron Vakfı’ndaki günlük operasyonlardan uzaklaşırken Tron markasını tanıtmaya devam edeceğini söyledi. Ağın baş figürü ve en büyük çanta sahiplerinden biri olarak Tron üzerindeki planlarına değinmedi.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin 6 bin doları aştı yeni hedef 7 bin dolar!

Neden Grenada?

Ada ülkesi olan Grenada, İngilizce’yi resmi dillerinden biri olarak tanıyor ve coğrafi olarak ABD’ye yakın. Ayrıca, Sun’a göre gelecekteki blok zinciri geliştiricilerinin yuvası olacak ve bölgedeki en iyi üniversitelerden birini içeren güçlü bir eğitim sistemine sahip. Sun, Grenada gibi ülkelerde blok zinciri endüstrisinin meşrulaştırılmasının başarılı olduğunu kanıtlarsa, potansiyel olarak ABD ve Çin’i blok zinciri çabalarını hızlandırmaya veya sürdürmeye ikna edebileceğini düşünüyor.

Grenada, Karayip Denizi’nde, doğusunda Atlas Okyanusu yer alan ada ülkelerinden biridir. Grenada adası ile Grenadinler ada grubundan oluşur. Trinidad ve Tobago’nun kuzeyindedir. Grenada adasının uzunluğu 20 km’den biraz fazladır. Ülke, İngiliz Milletler Topluluğu üyesidir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.