Justin Sun ve Vitalik Buterin arasındaki gerginlik devam ediyor, geçtiğimiz günlerde Ethereum’un kurucu olan Vitalik Buterin, Tron’un kurucusu olan Justin Sun’ı hilekarlıkla suçlamıştı.

Justin Sun ise bu suçlamalara Buterin’i Twitter’a şikayet ederek cevap verdi. Sun, Vitalik Buterin ve ConsenSys’un Twitter’da paralı troll kiraladığını iddia etti. 

Block.one isimli platformun CEO’su olan Brendan Blumer’da Justin Sun’a destek çıktı ve Tron’un asla benzer bir şeyi yapmayacağını söyledi. 

Tron’un Sahtekarlıkları

Ethereum ve Tron arasındaki sürtüşme bir süredir dinginken, Buterin geçtiğimiz günlerde gerginliği arttıracak fitili tekrar ateşledi. Buterin attığı tweette, Tron’un yaptıkları sahtekarlıklar yüzünden yeteri kadar iç baskıya sahip olduğunu bu sebeple yapacakları çalışmalarda zirveye ulaşma konusunda kendilerini sınırladıklarını iddia etti.

Tron’u gerek Tesla hediyesinde çuvallamış olmaları gerekse projenin çalıntı olduğuna dair iddialar şüphesiz kripto para camiasının en tartışmalı projelerinden birisi haline getiriyor. Bütün bunlara ek olarak Buterin, Tron’u Ethereum’un White Paper’ını kopyalamakla suçluyor.  

Tron’a kripto camiasından destek

Buterin’in tweetinden sonra, Bitcoin destekçisi olarak bilinen Udi Wertheimer Tron’u savunmak için bir tweet yazdı. Wertheimer tweetinde, Tron’un sahtekarlık yapmadığını ve Justin Sun’ın gelişmekte olan sektör için ilerici adımlarda bulunduğunu yazdı. 

Bütün bu olanların dışında Blockstream’ın CEO’su Adam Back, Tron’un ConsenSys’u satın alıp Ethereum 2.0 projesini Tron ile değiştirebileceği iddiasında bulundu. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!