Sosyal medyada ve forumlarda kullanıcılar, paylaştıkları gönderi ve tweetlerde bitcoinpaperwallet.com web sitesinin ele geçirildiğini ve insanların kağıt cüzdan oluşturucuyu kullanarak Bitcoin kaybettiklerini söylediğini söylüyor. Site sahipleri üç yıl önce domain’in değiştirdi ve o zamandan beri Reddit forumlarında, bitcointalk.org’da, Twitter’da ve daha başka birçok sosyal platformda insanlar Bitcoin kayıplarını bildirdiler. Sitenin sahibi, platformun kod tabanının ele geçirildiğini reddediyor ve bir güvenlik uzmanı tarafından denetlendiğini belirtiyor.

Yıllar önce, bir zamanlar Canton Becker tarafından işletilen ve sahip olunan bir web sitesi bitcoinpaperwallet.com bir zamanlar son derece popüler bir kağıt cüzdan üreticisiydi. Ancak, web sitesi 2018’de satıldığında, bitcoinpaperwallet.com’un geri bildirimleri çok olumsuz oldu. Bir ay önce Reddit’te u/heroiclife adlı bir kullanıcı, insanlardan web sitesini kapatılmasına yardım etmelerini isteyen bir konu oluşturdu ve “bitcoinpaperwallet.com dolandırıcılığını bitirmemem yardım edin” diye açıklıyor. Reddit kullanıcısı, kişisel olarak bu durumdan etkilenmediğini, ancak bu konudan etkilenen birkaç vakayı duyduktan sonra dayanamadığını ifade ediyor.

“2021’de bunu kullanmak aptalca”

Reddit kullanıcısı, “Orada Bitcoin’leri çalınan müşterilerden haberdar oldum. 2021’de kağıt cüzdan kullanmak aptalca, ancak bunu herkes bilmiyor ”dedi ve Bitcoin sahiplerinin alan adı kayıt kuruluşu Enom’a kötüye kullanım şikayetleri göndermeye davet etti, kötüye kullanımı web sitesi barındırıcısı Linode’a bildirmesini ve web sitesini Google Güvenli Tarama’da kötü niyetli olarak işaretlemesini istedi.

Bir ay önce, stackexchange.com web portalında bir kullanıcı, bitcoinpaperwallet.com Geçen akşam ben bir hata yaptım, çevrimdışıyken cüzdana erişim sağladım, asıl cüzdana 14.5 BTC (700 bin dolar) gönderdim ve o 14,5 BTC daha sonra başka bir cüzdana gönderildi. Ne yapabileceğim konusunda herhangi bir tavsiyeniz var mı? Kaybımı kabul ettim ve dersimi aldım (çevrimdışı oluşturucuyu kullanmalıydım) ancak bunun başkalarının başına gelmemesini sağlamak istiyorum.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Şant Manukyan'dan güncel Bitcoin analizi: Fiyat nereye gidiyor?
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.