Medyatikliğiyle ve davranışlarıyla sempati kazanan Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun üvey kardeşi Kyle Kemper’ın Dogecoin hayranı olduğu ortaya çıktı. Kemper, Bitcoin Konferansı’nda Dogecoin etkinliğini başlattı ve 1 milyon Dogecoin NFT’si dağıtacak.

2013’te Bitcoin ile eğlenmek amacıyla tasarlanan bir şaka kripto para olan Dogecoin, şimdi piyasa değerine göre altıncı en büyük dijital varlık haline geldi. Aynı zamanda Tesla CEO’su Elon Musk’ın favori kripto parası konumunda. Yeni ortaya çıkan bir detayda Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun üvey kardeşi Kyle Kemper kendi Dogecoin projesini başlattı.

Ücretsiz Dogecoin dağıtılacak

Kripto dünyasıyla yakından ilgilenen ve kripto cüzdan ve kart uygulaması Swiss Key’in de kurucusu olan Kyle Kemper, geçen hafta sonu Miami’deki Bitcoin 2021 konferansında ücretsiz Dogecoin dağıtmak için bir etkinlik başlattı. Kendi web sitesine sahip olan ve blockchain geliştirme platformu Blockv ile ortaklaşa yürütülen “Million Doge Disco” etkinliği, katılımcılara “artırılmış gerçeklik Disco Doge NFT’leri” dağıtacak. Dans Eden Dogecoin temalı NFT’ler (değiştirilemeyen tokenlar) etkinliğe kaydolanların telefonlarına ulaşacak ve kripto para birimi tanımlanacak.

Web sitesinde etkinlik, “Nihai hayalimiz bir Doge-Fueled Party Metaverse oluşturmak. Gerçekliğin üstüne oturacak ve herkesin, her yerde ses, ışık ve pozitif titreşimlerle canlı bir paralel boyuta anında adım atmasına izin verecek yeni bir ‘Parti Katmanı’ yaratıyoruz” şeklinde duyuruldu.

Kemper’e göre, bugünün fiyatlarıyla 327 bin doların üzerinde bir milyon Dogecoin yarışmada dağıtılacak. Bu haberin aktarıldığı dakikalarda Doge, 0.32 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!