ABD’de henüz herhangi bir kripto varlık ETF’i hayata geçmezken, kıtanın kuzeyinde işler tam tersi istikamette ilerliyor. Kanada Toronto merkezli varlık yönetimi şirketi Purpose Investments’in dünyanın ilk Ethereum (ETH) ETF’i için Kanada düzenleyicisinden onay aldı.

Düzenlenmiş kripto para birimi yatırım ürünlerinin ana akıma ulaşması yıllar aldı. Ancak Kanada’da işler hızlı ilerliyor ülkede önceki ay 3 Bitcoin ETF’inin hayata geçmesinin ardından Ethereum ETF’i de yatırımcılara açılmış oldu. Toronto borsasında (TSX) satışa sunulacak olan ETF’ler, yatırımcılara piyasa değeri olan Ethereum veya Ethereum’a göre ikinci en büyük kripto para birimine erişim sağlayacak.

Purpose Investments CEO’su Som Seif, Ethereum’un en heyecan verici teknolojilerden bir tanesi olduğunu belirterek, Bitcoin, ilk büyük kripto para birimi olduğu için büyük ilgi görürken, Ethereum ekosisteminin temsil ettiği şey, bugün toplumdaki en heyecan verici yeni teknoloji vizyonlarından biri.” ifadelerini kullandı.

Bu ayın başlarında, Purpose Investments’ın Bitcoin ETF’i, Şubat ayında aktif olmasından sonra toplamda 1 milyar dolarlık değeri aştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.