Kanadalı dijital varlık yönetimi şirketi 3iQ, Nasdaq Dubai’de Bitcoin Fonu’nun listelenmesi için yasal izin aldı ve bu da onu Orta Doğu’nun endeksli ilk kripto para dijital varlık tabanlı fonu haline getirecek.

3iQ’nun başkanı ve CEO’su Frederick Pye, Reuters’a verdiği röportajda geçen yıl Toronto Borsası’nda listelenen Bitcoin Fonu’nun yaklaşık 1.5 milyar dolarlık büyüklüğe sahip olduğunu ve önümüzdeki yıl iki katını yönetmeyi plânladığını söyledi ve “Asıl amacımız, günün 24 saati Bitcoin alım satımı yapmaya imkân tanımak. Bu nedenle bunu başlattık ve Dubai pazarına, belirli saatlerde düzenlenmiş bir ürün getirmek ilgi alanımızdaydı. Bu eşsiz yatırım fırsatını Orta Doğu bölgesine genişletmek için uygun bir an olduğuna inanıyoruz” dedi.

Hisselerin ikinci çeyrekte Nasdaq Dubai’de işlem görmeye başlaması bekleniyor. Pye, 3iQ’nun Singapur, Tayvan, İsveç ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki borsalarla Bitcoin Fonu’nu bu piyasalarda listelemek için görüşmelerde bulunduğunu ve sonunda günün her saati kripto para birimi ticaretini hedeflediğini söyledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.