Kanada merkezli dijital ödeme ve finans teknolojileri şirketi Mogo, ipotekli ev satışı (mortgage) ve finasman sağlama konularında müşterilerine “Bitcoin geri ödeme ödül programı” başlattığını açıkladı. Buna göre, Mogo müşterileri yeni bir gayrimenkul ipoteği ve yenileme için 3.100 Kanada Doları, bugünkü kurla 2 bin 460 ABD dolarına kadar Bitcoin ile ödüllendirilebilecek.

Bitcoin Cashback ödül programı daha önce yalnızca Mogo Visa Platinum Ön Ödemeli Kart sahibi olanlar için aktifti ancak şimdi MogoMortgage müşterileri için de bu durum genişletildi.

Kripto dünyasında yeni olmayan Mogo, MogoCrypto adlı hizmetiyle müşterilerinin Bitcoin alım satımına imkân tanıyor. Şirket geçen ay, Kanada kripto para borsası Coinsquare’in yaklaşık yüzde 20 hissesini yaklaşık 56,4 milyon dolara satın alacağını duyurmuş ve geçtiğimiz günlerde duyurduğu bilançosunda Bitcoin satın alma planını açıklamıştı.

Mogo kurucusu ve CEO’su David Feller, “Bitcoin ödül programımız tamamen üyelerimize bitcoin biriktirmeleri için daha fazla yol sunmakla ilgilidir. Bitcoin’in oynaklığı ve spekülatif doğası göz önüne alındığında, kendi paralarını riske atmadan katılmanın yollarını arayan giderek artan sayıda Kanadalı var ve Bitcoin ödül programımız bu talebi karşılıyor.” dedi.

Mortgage, gayrimenkul almak isteyenlerin teminat olarak göstererek uzun vadeli kredi almanızı sağlayan bir sisteme verilen addır.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.