Merakla beklenen Block.One‘un geliştirdiği EOS tabanlı sosyal medya ağı Voice resmen duyuruldu.

Herkesin merakla beklediği, ‘Twitter gibi olacak’ dediği ve Block One’ın duyurusunu yaptığı proje sonunda netliğe kavuştu. Block One, EOS altyapılı sosyal medya platformunu açıkladı. Voice adı verilen sosyal medya ağı, kullanıcılar, Block.one tarafından oluşturulan EOS blok zincirinde kayıtlı her şeyle içerik yayınlamalarını, paylaşmalarını ve tanıtım yapmalarını sağlıyor.

Voice açıklandıktan sonra EOS’un fiyat grafiği.

Blockchain tabanlı bir sosyal medya platformu olan Voice’ta kullanıcılar, ödüle dayalı bir sistemle çevrelenecek. Platformun Voice adlı ayrı bir token’i olacak içerik ürettikçe ve ilgi gördükçe içerik sahibi token kazanacak. Bunun yanında her gönderi herkese açık olacak. Voice’da gönderi beğenildikçe daha fazla Voice token’i ile ödüllendirilecek.

Söylentilerin çıktığı günden bu yana yüzde %12 artan EOS, açıklamanın ardından yüzde 4 düşüş yaşadı 8 doların üzerindeyken 7.62 dolara kadar düşen kripto para şu sıralarda borsalarda 7,96’dan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.