Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gece yarısı Resmî Gazete’de yayımlanan ve gündemi deyim yerindeyse alt üst eden kripto para ödeme ve fon aktarımı yasağına ilişkin Twitter hesabından sert eleştiride bulundu.

Son dönemde alım satımı ülkemizde oldukça artan neredeyse 4 milyon kişinin alım satım yaptığı Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili düzenleme konusu 2021’in ilk çeyreğinde oldukça dillendirilmişti. Dün gece yarısı Resmî Gazete’de yayımlanan yönetmelikle kripto para ödemeleri ve fon aktarılma yasaklandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da bu kararı sert bir biçimde eleştirdi.

“Yine bir gece yarısı zorbalığı”

72 yaşındaki CHP lideri paylaştığı mesajında, “Yine bir geceyarısı zorbalığı, kurtulamadılar bu zihniyetten. İlla gece yarıları bir akılsızlık yapacaklar. Böyle kararlar verilmeden önce tüm paydaşlarla konuşulur. Kripto kararını kime danıştın ey iktidar? Bu konunun tüm paydaşları ile oturup, istişarelerde bulunacağım.” ifadelerini kullandı ve iktidara yüklendi.

Kripto para ile ilgili bu yönetmelik 30 Nisan’dan itibaren yürürlüğe girecek ve bundan en çok da Papara gibi ödeme kuruluşları etkilenecek.

Kripto para ödeme yasağı için uzmanlar neler dedi?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!