Grammy ödüllü ABD’li müzik grubu Kings of Leon da son dönemin trendi non fungible token yani NFT furyasına ayak uydurdu ve son albümleri “When You See Yourself”i bütün müzik platformlarıyla eş zamanlı olarak NFT müzik plâtformunda da satışa sunacak. Albüm Cuma günü TSİ ile akşam 20:00’da sevenleriyle buluşacak.

Kings of Leon, yeni albümü When You See Yourself’i Spotify ve Apple Music gibi çevrimiçi müzik portalları dışında aynı zamanda blockchain tabanlı bir akış platformu olan YellowHeart‘ta NFT olarak piyasaya sürecek. Albüm, hayranların diğer platformlardaki geleneksel sürümüyle aynı gün blokzincir üzerinde satın alabilecekleri ilk albüm olacak.

Grubun ve hayranlarının ilk NFT deneyimi olacak

İlk kez böyle bir deneyimi hayranlarına sunan grup, albümü blokzincir üzerinden NFT olarak satın alanlar için iki farklı paketi hayranlarına sunuyor. ABD’li rock grubu birinci pakette sınırlı bir süre için piyasaya sürülecek olan When You See Yourself’in bir tür lüks versiyonunu satacak, ikincisinde ise sadece altısı müzayedede satılacak albümle birlikte grubun konserleri için fiilen ömür boyu bir ‘altın bilet’ kazanacak.

NFT sektörü, kripto endüstrisinin gelişimi ve yayılması sayesinde geçtiğimiz ay boyunca büyük patlama yaşadı. Teknoloji, sanatçıların, müzisyenlerin ve diğerlerinin dijital ürünleri, merkezi olmayan bir şekilde alınıp satılmasına olanak tanıyan kodla yeni bir biçimlendirmeye imkân tanıdır ve geleneksel sanat piyasasının tamamen dijital bir kopyasını oluşturmayı vaadediyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!