1970’lere damga vuran dünyaca ünlü metal/rock grubu Kiss’in kurucularından olan bas gitarist Gene Simmons, Bitcoin ve diğer altcoinlere yatırım yaptığını ve oldukça iyi kâr ettiğini açıkladı.

ABD’de bir dönem oldukça popüler olan metal ve rock müziğin önemli temsilcilerinden olan Kiss grubunun bas gitaristi 71 yaşındaki Gene Simmons, Twitter hesabından “Tekrar. Tavsiye etmiyorum ya da önermiyorum. Bundan para almıyorum ve bunların sözcüsü değilim. Ama Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Chainlink, Binance, Cardano (ADA) ile inanılmaz derecede iyi iş çıkardım .. ve daha fazla yatırım yaparsam size haber veririm. Bu her zaman sizin için çağrıdır.” tweetini paylaştı.

Bitcoin Hodler olduğunu açıklamıştı

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin hakkında gelişi güzel açıklamalar yaptıktan sonra Simons, kripto para savunucusu olmaya karar verdi. Şubat ayı başında bir takipçisinin kendisine sorduğu “Gene Bitcoin treninde sana ihtiyacımız var. Müzisyenlere yayın başına daha fazla ödeme yapılmıyor. Doların göreli değeri azalıyor. Bu, müzisyenlerin her ay daha az ücret alması anlamına geliyor. Bu, yayın telif ücretlerinizle daha az ürün satın alabileceğiniz anlamına gelir. BTC!” sorusuna, “Evet. Ben bir Bitcoin Hodler’ım. Yedi rakam.” şeklinde yanıt vererek aslında bir bakıma yüklü bir şekilde Bitcoin’e sahip olduğunun mesajını vermişti.

Ünlü müzik insanı, bu hafta, portföyüne 300.000 dolarlık Cardano (ADA) eklediğini tweet atmasının ardından takipçilerinin çoğunun ellerindeki ADA’ları elinden çıkarmasına neden olmuştu.

İlginizi Çekebilir:  PayPal'da kripto para işlem rekoru: Günlük 300 milyon dolara ulaşıldı

Bitcoin’de HODL nedir, nasıl yapılır? HODL ne demek?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.