Dünyanın en büyük fotoğraf makinesi üreticilerinden Kodak, şirkette belge ve insan kaynakları alanında kolaylık sağlamak adına blockchain altyapılı Kodak Döküman Yönetim Sistemi’ni hayata geçirdi.

131 yıldır fotoğraf makinesi üreten teknoloji firması Kodak, blockchain tabanlı belge yönetim sistemini duyurdu. ‘Kodak Services for Business’ adı altında duyurulan yeni platform, işletmelerin ve hükümetlerle olan önemli belgeleri depolanıp yönetilmesi için tasarlandı. Kodak Doküman Yönetim Platformu, verimlilik ve güvenlik sağlamada blockchaine güvenme kararı aldı.

Şirket yetkilileri yeni sistemle birlikte, blok zinciri platformunun otomatik iş akışları ve içerik, bilgi ve dokümanların insan yönetimini azaltarak %20-40 oranında maliyet tasarrufu sağlayacağını düşünüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.