Varlık yönetimi şirketi Brevan Howard, kripto paralara yatırım yapacak şirketler kervanına katılıyor. 19 yıldır faaliyet gösteren, 20 milyar dolardan fazla yatırımı yöneten kurum, kripto varlıklara yatırım yapma kararı aldı.

Aron Landy liderliğindeki şirket, 5,6 milyar dolarlık ana hedge fonunun %1,5 kadarını dijital varlıklara yatırarak başlayacak. İlk yatırım, kripto para firması Distributed Global’in kurucu ortakları Johnny Steindorff ve Tucker Waterman tarafından denetlenecek.

İsminin gizli kalmasını isteyen kişi, Brevan Howard’ın dijital varlıklara Bitcoin dışında başka kripto varlıklara da yatırım yapacağını söyledi.

Brevan Howard, dijital varlıklara yabancı değil. Kurucu ortak Alan Howard, kişisel sermayesinin bir kısmını kripto para birimlerine yatırıyor ve firma kısa süre önce kripto para fonları Howard tarafından desteklenen, Bitcoin ve Ethereum yatırımlarıyla manşet olan 2,5 milyar dolarlık One River Asset Management şirketinin %25 hissesini satın almıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.