Güney Kore’nin en büyük holdinglerinden biri olan CJ, blok zinciri tabanlı bir müzik telif hakkı yönetim sistemi geliştirdiğini açıkladı.

Kore yerel kaynaklara dayandırılan haberde projenin, güzellik perakendeciliği ve teknoloji işini yürüten bir yan kuruluş olan CJ OliveNetworks tarafından yürütüldüğüne ve Amazon Web Servisi tarafından telif hakkıyla korunan şarkıların yayınlanma tarihini saklama hizmetini sağladığına dikkat çekildi.

Platform, telif hakkı paydaşları arasında adalet ve şeffaflığı garanti ediyor. Güney Kore’nin 14. en büyük holding şirketi olan CJ Grup ve 25,9 milyar dolar varlığa sahip.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Emre Topaloğlu

Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü bitirdim. Medya sektöründe yaklaşık 7 yıldır hizmet veriyorum. Kripto paraya olan ilgimden dolayı yolum Gazetecoin.com ile kesişti. Beraber bu sektör hakkında önemli bilgileri okuyucuya ulaştırmayı planlıyoruz.