Küresel koronavirüs salgını bu sezon gerçekleştirilmek istenen büyük kripto para ve blockchain etkinliklerinin iptaline yol açtı. İki organizatör, Cuma günü sağlık endişeleri nedeniyle bu ertelemeleri duyurdu.

27-28 Mart 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan Bitcoin 2020 Konferansı, Bitcoin Inc CEO’su David Bailey, konferansın yılın üçüncü çeyreğine ertelendiğini açıkladı.

Bailey, “Ekibimiz San Fransisco Belediye Başkanı ve sağlık kuruluşlarıyla her zaman iletişim halindeydi. Vali Newsom’un Olağanüstü Hal ilanını ve dün Belediye Başkanı Breed’in şehirdeki topluluk aktarımıyla ilgili açıklamasını takiben, en iyi deneyimi sunma ve topluluğumuzun güvenliğini koruma taahhüdümüz bu konferansın ertelenmesi gerektiğini ortaya çıkardı.” dedi.

ABD’de olağanüstü hal

Önümüzdeki hafta Washington DC’de gerçekleşmesi planlanan DC Blockchain Zirvesi de ertelendi, ancak ne zaman gerçekleşebileceğine dair henüz bir bilgi yayınlanmadı. Yayınlanan bir açıklamaya göre, “Şu anda etkinlik için yeni bir tarih üzerinde çalışıyoruz ve bu bilgiler kullanılabilir olduğunda sizi bu sitedeki planımızla güncelleyeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan bu haftanın başlarında, Paris Blockchain Hafta Zirvesi’nin organizatörleri, koronavirüs sağlık kaygıları ve Fransız hükümeti tarafından yayınlanan yeni düzenlemeler nedeniyle etkinliklerini Aralık ayına kadar yeniden planladılar.

Amerika Birleşik Devletleri, koronavirüse karşı olağanüstü hal ilan etti. Virüsün çıktığı 36 eyalette önlemler aldı ve okullar tatil edilirken spor karşılaşmaları da ertelendi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!