COVID-19 olarak da bilinen koronavirüs salgını binlerce kişiyi enfekte etmeye devam ederken, günlük yaşamımızda virüse karşı uyum sağlamak için yeniden şekilleniyor. Dünyanın zengin insanları ise salgın ve felaketlerde izole yaşamak için kendilerine toprak satın alıp, bir takım hazırlıklar yapıyor.

İnsanların birçoğuna, eğer mümkünse hastalığın yayılmasına engel olmak amacıyla evden çalışması tavsiye ediliyor. İnsanlar ise, panik alımlarıyla tuvalet kağıdı ve el dezenfektanlara yüklenmiş durumda. Bazı şehirlerden gelen görüntüler adeta apokaliptik bir resim çizmekte. Salgın şu an yaklaşık 130,000 kişiye bulaşmış durumda.

Bazı insanlar ise adeta kıyamet gününe hazırlanır gibi tetikte. Silikon Vadisi’nden Wall Street’e kadar uzanan zengin kesim, olayı başka bir boyuta taşımış halde. 

Yeni Zelanda’dan arazi almaktan tutun, Lasik göz ameliyatlarına kadar, teknolojinin büyük adamlarının kıyamete nasıl ve neden hazırlandıklarını aşağıda görebilirsiniz. 

Milyonerlerin saklanacağı yerler çoktan hazır

2012 ve 2014 yılları arasında Reddit’de CEO görevini üstlenmiş olan Yishan Wong ve Reddit’in şu anki CEO’su Steve Huffman olası bir felakette hayatta kalma şansını arttırma amacıyla gözlerine Lasik ameliyat yaptırdı.
luggage
Risk sermayesi şirketi olan Mayfield Fund’dan Tim Chang, The New Yorker’a verdiği röportajda, olası bir felaket durumunda hemen harekete geçebilmek adına kendisi ve ailesi için hazır çantalar bulundurduğundan bahsetti. Chang aynı zamanda pasif gelir ve güvenli evlere sahip olmak amacıyla birçok gayrimenkul yatırımı yapıyor.
Yahoo’nun eski ortaklarından ve günümüzde yaklaşık 500 startupa yatırım yapmış olan Marvin Liao, ailesini koruyabilmek için okçuluk dersleri aldığını söyledi.
Facebook’un eski ürün müdürü Antonio Garcia Martinez, San Francisco’da yaşamasına rağmen Pasifik’de bir adadan 5 dönüm arazi aldı. Adadaki arazisinin içinde ise silahlar, solar panelleri ve jeneratör gibi kötü gün hazırlıkları bulunuyor.
Silikon Vadisinden milyoner ve risk sermayedarı Peter Thiel, Yeni Zelanda’nın artık bir ütopya olduğunu belirtti. Thiel Yeni Zelanda’da iki ayrı mülke sahipken 2011 yılından bu yana Yeni Zelanda vatandaşı.
Y Combinator isimli şirketin eski başkanı olan Sam Altman ise, bir felaket durumunda Yeni Zelanda’ya yerleşeceğini söyledi. 
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!