Koronavirüs nedeniyle bütün yatırım enstrümanları büyük bir piyasa baskısı altında. Bu piyasa baskısı güvenli bir liman olarak görülen Bitcoin’e değil, yatırımcılarına toplam yüzde 450’lik bir kazanç getiren DATA (DTA) ile Numeraire (NMR) adlı iki token’a yaradı.

Bu iki az bilinen token, adece en iyi kripto para birimini aşmakla kalmadılar ve aynı zamanda hisse senetleri, para birimleri ve emtialar da dahil olmak üzere küresel piyasadaki bütün enstrümanları teker teker geride bırakarak yatırımcılarına akıl almaz bir kazanç sağladı.

İki kafadar token Koronavirüs korkusunu yendi

Veri paylaşımı girişimi olan Streamr, DATA‘nın fiyatının ilk çeyrekte yüzde 211 oranında patladığını gözler önüne serdi. DATA/ABD Doları paritesinde üç aylık dönemi yaklaşık 0.0137 $ ‘da açan token, bu üç aylık dönemi 0.043 $’ ın en yüksek seviyesinde kapattı.

DATA ayrıca Bitcoin‘e karşı da olağanüstü iyi performans gösterdi. İlk çeyrekte gösterge kripto para birimine oranı, yaklaşık yüzde 250 artarak, 191 satoshi’den 680 satoshi’ye yükseldi.

Aynı zaman dilimi içerisinde Numeraire (NMR)’nin hem ABD Doları hem de Bitcoin’e karşı piyasada büyük kazançlar sağladığı göze çarptı. Blockchain tabanlı hedge fon kripto token’ı, 1 Ocak 2020’deki fiyatı, 1 Nisan’a kadar olan süreçte yüzde 157 artışla birinci çeyrekte 16,19 $ seviyesinde kapandı. NMR, Bitcoin’e karşı yüzde 196 oranında artış göstererek 87.735 satoshi’den 252.221 satoshi’ye çıktı.

Piyasa değerlerinde artış sağladı

NMR’nin şu anda piyasa değeri 40 milyon dolar iken, DTA’nın piyasa değeri 2.3 milyon dolar seviyelerinde. NMR’nin 24 saatlik hacmi 396 bin 387 Dolar civarlarındayken, DTA’nın 1 günlük piyasa hacmi 46 bin 531.31 Dolar seviyesinde.

Veri toplama platformu Messari’ye göre hem NMR hem de DATA, güçlü temelleri nedeniyle böyle büyük ivme kazandı. Messari, her iki projenin de büyük ürün sürümlerinin ortasında olduğunu ve bu tür olayların fiyatlar üzerinde genellikle olumlu bir etkiye sahip olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin madencileri, Mart ayında 1.5 milyar dolardan fazla gelir elde etti

DATA token’ı Nirvana Capital ve Huobi gibi dev şirketler tarafından fonlanırken, Numeraire ise token piyasasının Elon Musk’ı olarak lanse edilen Richard Craib tarafından kuruldu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.