Kraken’in iş geliştirme direktörü Dan Held, küresel pazarlar hakkında konuşmak üzere Nuggets Haber CEO’su Alex Saunders ile buluştu. Görüşmenin konusu Bitcoin’in neden en zor para olduğu ve makroekonomik sisteme olan uyumuydu.

Held, 2008 yılındaki finans sisteminin çöküşü ardından, 2012 yılında insanlar Bitcoin’e yöneldi. O dönemlerde insanların kripto paralara inançları yoktu ve piyasada büyük oyuncular da bulunmuyordu, dedi.

Ancak bugünlerde sektör birçok kurumsal katılımcı sayesinde çok farklı bir hal almış gözüküyor. Sistemde verilen çok daha fazla emir ile süper bir döngü oluşabilir. Bunun sonucunda ise Bitcoin’in 100,000 doları görebilir.

Şu anda piyasa değeri 275 milyar dolar civarında ve bu miktarda değere sahip birkaç Amerikalı teknoloji şirketi var.

Saunders, finans piyasalarının negatif faiz oranları olduğunda finansal piyasalarına trilyonlarca doların gireceğini söyledi.

Held, sözlerine fiyat arttıkça Bitcoin hakkında konuşan insanların daha da artacağını söyleyerek devam etti. Olumsuz bakış açısına göreyse, ABD’de bankacı ve politikacıların kendi para sistemlerine bir tehdit olarak gördükleri olası bir baskıdan endişe edilmekte. Uzun vade yatırımcıların ise ciddi miktar Bitcoin yatırımları bulunuyor. 

Dikkat çeken Bitcoin yorumu

2019’da Bitcoin ile gerçekleşen en iyi olay olarak Held’e göre, Federal Rezerv’in Başkanı Jerome Powell’ın Bitcoin hakkındaki yorumu olduğunu söylemesiydi. 

Bitcoin artık dünyanın en güçlü finans kurumları açısından bir değer kaynağı olarak görülmekte. Held, henüz yeteri kadar yükselemediğini ve yeteri kadar yatırımın olmadığını söyledi.

Makroekonomik ölçekte ise Held, ABD başkanının FED’e daha fazla para basılması için tweet atmasıyla yedi yıldır beklediği şeyin gerçekleştiğini söyledi. Ev kredisi olanlar ve yatırım için paralarını nereye koyacağını düşünenlerin sıfıra doğru yarıştığını da ekledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!