İsviçre merkezli dijtal varlık bankası Sygnum, bugün yaptığı bir açıklamada, dünyada Tezos için stake hizmeti başlatan ilk regüle finans kuruluşu oldu.

Bugünden itibaren kullanıcılar, ağının üzerinde kendi merkezi olmayan uygulamalarını oluşturmalarına olanak tanıyan bir blok zinciri protokolü olan Tezos’u (XTZ) satın alabilecek. Sygnum, bunun devamında XTZ için saklama, ticaret, kredi ve stake etme hizmetleri sağlayacak.

Tezos’un Likit Proof-of-Stake (LPoS) fikir birliği mekanizması, token sahiplerine tokenlarını bir doğrulayıcıya devretme ve stake etme ödülleri kazanma fırsatı sunarak ağ katılımcılarının ağın korunmasına yardımcı oldukları için ödüller kazanmalarına olanak tanıyor.

Tezos stake’inden yıllık yüzde 5 kazanç

Stake etme hizmetine katılan tüm müşteriler, Tezos’un stake ağı sayesinde yıllık yüzde 5’e kadar ödüller kazanmaya hak kazanacak.

Hizmeti “kurumsallaştırmanın” bir yolu olarak, Sygnum müşterileri, e-bankacılık yoluyla talep üzerine temin edilebilen, bankanın bağımsız olarak onaylanmış vergi etki değerlendirme raporlarına güvenebilecek. Ayrıca banka, platformunda sunulan seçkin Tezos onaylayıcıları grubu üzerinde kendi durum tespiti yapacak.

Açıklamada, minimum para çekme süresi olmadığı, stake pozisyonlarından herhangi bir zamanda çıkılabileceği ve müşterilerin işlemlere ve isteğe bağlı olarak e-bankacılık aracılığıyla bağımsız olarak onaylanmış vergi raporlarına erişebileceği belirtildi.

Sygnum Bank’ın Baş Müşteri Sorumlusu Martin Burgherr, hizmetin müşterilerin kripto pazarında yer almalarına ve bunu yaptıkları için ödüller kazanmalarına olanak tanıdığını söyledi ve “XTZ hissesi ile müşterilerimiz, ödülleri paylaşma imkanı sunan ve dijital varlık portföylerini daha yaratıcı şekillerde yapılandırmalarını sağlayan benzersiz bir varlığa erişebilirler.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!