Kripto madenciliği şirketi Hive Blockchain Technologies, Nasdaq’taki hisseleri listelemek için onay aldığını açıkladı.

Kanadalı kripto madencisi Hive Blockchain Technologies, Nasdaq’taki hisseleri listelemek için onay aldığını söyledi. Şirket 2017’de Kanada borsası TSX.V’de halka açıldı ve o zamandan beri hisseleri işlem görüyor. Diğer kriptoya bağlı hisse senetlerinde olduğu gibi, HIVE.V’nin fiyatındaki dalgalanmalar, Bitcoin’in fiyat hareketleriyle aşağı yukarı aynı hizada; şu anda 3.01 Kanada Doları veya hisse başına 2.42 ABD Doları civarında bulunuyor.

Hive, halka açık birkaç madencilik şirketinden biri konumunda. Diğer ikisi de Nasdaq’ta listelenen Riot Blockchain ve Marathon Digital Holdings (FKA Marathon Patent Group).

Bitcoin ve Ethereum gibi Proof of Work sisteminde çalışan kripto para birimlerinin madenciliği, büyük miktarda enerji gerektirir ve şirketler, ucuz güce erişim için genellikle fosil yakıtlara yönelirler. Endüstri, çevreciler ve bazı milletvekilleri Bitcoin ve Ethereum’u çevreyi çok fazla enerji harcayarak kirlettiği iddiasıyla suçluyor ve kripto paraların alanını sınırlamak istiyor.

Hive, şirketin web sitesi ayrıntılara açık olmasa da, “Kanada, İsveç ve İzlanda’daki son teknoloji yeşil enerjiyle çalışan veri merkezi tesisleri” aracılığıyla “%100 yeşil yenilenebilir enerji” kullandığını iddia ediyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.