Kripto para endüstrisinin ağır topları, ABD Kongresi’nde komite üyelerinin sorularını yanıtladı ve sektöre dair önemli bilgileri aktardı.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Maxine Waters, “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği” başlıklı oturumda üyeler, Circle’dan Jeremy Allaire, FTX’ten Sam Bankman-Fried, Bitfury’den Brian Brooks, Paxos’tan Chad Cascarilla, Stellar’dan Denelle Dixon ve Coinbase’den Alesia Hass’ın ifadelerini dinledi.

ABD’nin önemli kripto para borsası FTX’in CEO’su milyarder Sam Bankman-Fried, ABD Kongresi’ndeki konuşmasında, kendi öz geçmişinden bahsederek başladığı konuşmasında genel olarak sektörün gelecek vaat ettiğine değinerek, “Kripto dünyada birçok insanın hayatını değiştirdi. Bugün her tüketici bir markete gittiğinde, yaptığı ödemelerde ciddi işlem ücretleri ödüyor. Hatalı bir işlem olduğunda ise bunu geri alması haftalar sürüyor. Kriptoda bunlar oldukça aza indirgeniyor. Kripto paralar, insanlara adil, kolay, hızlı bir finansal hayat sunuyor ve sunacak. Kripto endüstrisi birçok insanın hayatını iyileştirme potansiyeline sahip.” dedi.

Brooks’tan ETF çıkışı: Fidelity Bitcoin ETF’i için neden Kanada’ya gitti?

Bitcoin madenciliği şirketi Bitfury’nin CEO’su Brian Brooks, konuşmasında Bitcoin ETF’iyle ilgili önemli sözler sarf ederken, WEB 3.0 hakkında da görüşünü belirtti ve “Web3’ü farklı kılan, gerçek ağa sahip olma yeteneğidir. Kripto varlıklarının kendilerinin temsil ettiği şey budur, temeldeki bir ağdaki sahiplik hissesidir. ABD’liler Web 3.0 ve merkeziyetsiz borsalar konusunda devletin politikasının ne olduğunu bilmelidir. Bugün hangi token’ın menkul kıymet olup olmadığını tartışmak gibi küçük sorularla vakit kaybetmemeliyiz. Kriptoyu, ana özelliği finansal düzenleme ihtiyacı olan tek bir üniter faaliyet olarak ele almak, 1990’larda orijinal interneti öncelikle bir vergi politikası sorunu olarak ele almak gibi olacaktır. Fidelity gibi büyük bir şirket neden Bitcoin ETF’i için Kanada’ya gitti? Fiziksel destekli kripto ETF’leri neden ABD’de değil de Almanya, Brezilya, Singapur’da güvenli? Bunların bir açıklaması var mı?” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:  DeFi protokolü SushiSwap (SUSHI), plâtformunda Ethereum (ETH) dışında Avalanche (AVAX) ağını açıyor

“Kripto için düzenleme iyi bir seçenek”

Coinbase CFO Alesia Haas da “Dünya üzerinde 220 milyon insan kripto paralara yatırım yapmış durumda, bunun yüzde 16’sı ABD’li vatandaşlardan oluşuyor. Toplam kripto para piyasası 2021’in son çeyreğinde 2 trilyon dolara ulaştı. Sağlam bir düzenlemenin kripto inovasyonunu ve benimsenmesini beslemek için merkezi olduğuna inanıyoruz.” şeklinde düşüncelerini paylaştı.

Stellar CEO’su Denelle Dixon da stabil kripto paralar özelinde, “Stablecoin’ler, temel bir teknolojik bileşendir ve buna bağlı olarak, bu, stabilcoin’lerin finansal katılım sağlamada gerekli olduğu anlamına gelir.” dedi.

Paxos CEO’su Charles Cascarilla regülasyonların önemine atıfta bulunarak konuşmasını “Biz regülasyonları küresel adaptasyon ve sektörün gelişimi için önemli bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Dijital varlıklar ve blok zincir teknolojileri, daha verimli, güvenli ve yenilikçi bir finansal sistem ile daha kapsayıcı ve adil bir küresel ekonomi yaratabilir.” şeklinde bitirdi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.