Bitcoin Depot, Bitcoin ATM’lerini çoğaltıyor. Şirket geçtiğimiz perşembe günü yaptığı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri’nde 500’den fazla ATM ile hizmet verdiklerini duyurdu. Bitcoin Depot, bu ATM ağının dünyadaki en büyük ATM ağı olduğunu belirtti.

Merkezi Atlanta olan şirketin, Atlanta’da 100’den fazla kripto para ATM’si bulunduğu biliniyor. Bütün bunlara ek olarak şirket aynı zamanda 30’dan fazla eyalette faaliyet göstermekte.

Bitcoin Depot’un CEO’su Brandon Mintz, ATM’ler hakkında; Bitcoin ATM’lerinin yaygınlaşması, finansal işlemlerde lider kripto paranın kabulünü ve kullanılmasını arttırdığını ifadelerini kullandı.

Şirket, bankaların efektif olmadığı çevrelerde dijital finansı geliştirmeyi hedefliyor. Bitcoin Depot’un 2020 hedefi ise sene sonuna kadar 1000 ATM’ye ulaşmak. 

Coin ATM Radar isimli platfromdan edindiğimiz verilere göre, Bitcoin Depot rakibi olan Coin Flip isimli kripto para ATM firmasını geçtiğimiz günlerde ATM sayısı olarak geride bıraktı.

FED, Bitcoin ATM’lerini takibe aldı

Geçtiğimiz Haziran ayında dünya genelindeki kripto para ATM’lerinin sayısı 5,000’i aştı. Coin ATM Radar’a göre, ABD’de 4,552 kripto para ATM’si bulunurken dünya çapında 6,709 adet kripto para ATM’si bulunmakta. 

Kripto para ATM sektörü, 2013 yılında Kanada’da açılan ilk ATM’den bu yana epey gelişmiş gözüküyor. Bu gelişmenin bir sonucu olarak gerek merkezi yönetimler gerekse hükümetlerin vergi beklentileri artmış durumda. 

Internal Revenue Service (IRS) yani Amerika Birleşik Devletleri’nde gelir idaresi alanında faaliyet gösteren devlet dairesinin bir müfettişi, birçok kripto para ATM’sinin müşterini tanı (KYC) ve kara para aklama ile mücadele (AML) kurallarına uygun olmadığını düşündüklerini belirtti. Geçtiğimiz yaz ise İspanya Polis’i kara para aklama işlemlerinin Bitcoin ATM’leri ile yürütüldüğünü duyurmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!