CryptoCompare tarafından hazırlanan bir rapora göre, Mart ayında kripto borsaları tarihinde şimdiye kadar görülen en yüksek hacimler gözlemlendi.

Koronavirüs kabusu nedeniyle geçen yaşanan kripto para piyasası çöküşüne rağmen, önde gelen birkaç borsa Mart ayında hacim rekoru kırdı ve bir borsa bir dakikada 11,8 milyon dolar alım/satım gerçekleşti.

Binance ve BitMEX başı çekti

Kripto para takip platformu CryptoCompare‘in Cumartesi günü yayınladığı bir rapora göre, borsalar 12-13 Mart tarihlerinde 75.9 milyar dolarlık işlemle tüm zamanların en yüksek günlük hacmine ulaştı. Binance ve BitMEX gibi kalburüstü borsalar, bu toplam hacmin 21,6 milyar dolarlık işlemle yüzde 28,5’ini oluşturdu.

Küresel anlamda büyük bir buhranla geçen Mart ayı, kripto para piyasasına toplamda 25 milyar dolar zarar verdi. Mart ayının başında Bitcoin’in hızlı düşüşü ve yarattığı bu panik havası alım/satımı hızlandırdı ve borsalar fiyatın yükselip yükselmediğine bakılmaksızın büyük kârlar elde etti. Bu arada Binance,% 19.2 artışla 63.6 milyar dolar Mart ayında hacmin en büyük hacme ulaşan borsa oldu.

Bu arada vadeli işlem borsası BitMEX, Mart ayındaki ani çöküşte 750 milyon dolar’ın üzerinde Bitcoin uzun pozisyonları tek seferde tasfiye edilmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.