2021 yılında büyük yankı uyandıran ve dünya çapında büyük yatırımcı akınına uğrayan kripto para piyasası en parlak günlerini yaşıyor. Dünya üzerindeki kripto para borsaları hacim olarak 1.3 trilyon dolar gördü ve tüm zamanlar rekoru kırdı.

Nisan ayı rakamı, Şubat ayında borsalarda görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.23 trilyon dolarlık hacmi gölgede bıraktı. Bu ayki hacim tam olarak 1.3 trilyon doları aşarak üst üste üçüncü ay da 1 trilyon doların üzerinde kapattı.

Bu veriyi sağlayan bu ayki en önemli piyasa olayları, Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63 bin dolara yükselmesi ve geçen hafta sonu bir piyasa düşüşünden sonra kripto vadeli işlemlerin likidasyonlarında yeni bir tek günlük rekor gerçekleşmişti.

Coinmarketcap verilerine göre, kripto para piyasası 1.8 trilyon dolar değerinde ve Bitcoin dominansı ise yüzde 50 civarlarında seyrediyor. Öte yandan lider kripto para Bitcoin iki gün önceki sert düşüşünü henüz toparlayamadı ve 49 bin 514 dolar seviyelerinde.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.