Kripto para sektörünün önde gelen borsası Binance, 2017 yılında kripto ticareti faaliyetlerinin yasaklanması nedeniyle ülke ile ilişkisini kestikten sonra bölgede ve dünyada blockchain teknolojisini araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmek için Çin’e gerdi döndü.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Binance’ın resmen bir Binance China web sitesi açtığı bildirildi. Alan adı Çin hükümetine Nisan ayında Shanghai Benais Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. Adı altında “Binance.cn” olarak kaydedildi. Çin, blockchain teknolojisinin benimsenmesini desteklemeye odaklanan Binance, web sitesinin ana sayfasında, Binance China’nın lider bir blockchain ekosistem üreticisi ve blockchain endüstrisinde lider bir kuruluş olduğunu belirtiyor.

Lingang Enstitüsü blockchain ekosistemine fayda sağlayacak

Binance’in Halkla İlişkiler Sorumlusu, Binance.cn internet sitesinin Lingang Blockchain Teknoloji ve Endüstri Araştırma Enstitüsü’ne ait olduğunu açıklamıştı.

Lingang Enstitüsü, blockchain teknolojisiyle alakadar olan yeteneklerin merkezi haline gelmek ve blockchain teknolojisini şekillendirmenin yanı sıra en önemli görev olarak yapay zeka (AI), büyük veri, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve diğer ileri teknolojilerle blockchain teknolojisinin entegrasyonunu sağlamak istiyor.

Enstitü, blockchain yeteneğini geliştirirken ve mesleki gelişim kursları, teknik ve kurumsal beceri eğitimi ve danışmanlık hizmetleri sunarken akademik araştırmalar için kaynaklar sağlayacak.

Shanghai Benais Şirketi, 25 Şubat’ta tek hissedarı He Junxi tarafından kuruldu ve Junxi 24 Şubat’ta bir başka şirket daha kurdu ve “Shanghai Bonesh Information Technology Co., Ltd.” in sahibi. Junxi ayrıca “Shenzhen Bernansi Teknoloji Geliştirme Co, Ltd” adlı üçüncü bir şirkete de yatırım yapıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!