Kripto para boğa piyasasının ortasında, geçen yıl % 25 net kar marjı ile 1,3 milyar dolar gelir elde eden dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, NASDAQ’ta ‘COIN’ adıyla listelenmek için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yaptı.

Brian Armstrong ile Fred Ehrsam’in kurucusu olduğu Coinbase, 2019’daki gelirinin yaklaşık yarısını sadece yalnızca 2020’nin son dört ayında aşmayı başardı.

2012 yılında kurulan ABD merkezli kripto para borsasının, SEC’e teslim ettiği belgelerde yer alan verilere göre, 2020 yılında 1.27 milyar dolar gelir sağladı. Net gelirleri 322 milyon dolar olarak açıklanan şirketin işletme harcamaları da 869 milyon dolar olarak gösterildi.

Coinbase borsaya açıldığında 100 milyar dolarlık değere ulaşabilir

Yatırımcılar, Coinbase‘in Nasdaq’ta halka açık olarak işlem görmeye başladığında 100 milyar dolardan fazla değere sahip olacağını düşünüyor. Şu anda Coinbase CEO’su Brian Armstrong, değerlemesi 6,5 milyar dolar olarak tahmin edilen şirketteki hisselerinin %21’ine sahip olduğu düşünülürse, Coinbase gerçekten 100 milyar dolarlık bir değere ulaşırsa, hisselerinin yaklaşık 20 milyar dolar değerinde olacak.

Coinbase hisselerine sahip olan isimler ve hisselerinin yaklaşık değeri.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.