Küresel anlamda hacim olarak üst sıralarda yer alan kripto para borsası FTX, NBA’in ünlü basketbol takımı Miami Heat’in American Airlines Arena adıyla şu an maçlarını oynadığı salona isim sponsor olmak için Miami yönetimiyle görüşüyor.

Miami Herald gazetesine göre, FTX’in stadyumun sahibi olan ve isim haklarından yasal olarak sorumlu olan Miami-Dade County ile bir anlaşma imzalamaya “yaklaştığını” bildirdi. Haber kaynağı, şu anda American Airlines’ın isim hakkına sahip olduğunu ancak kimliği belirsiz birilerinin ftxarena.com domainine ve bu ada sahip olan sosyal medya hesaplarına kaydolduğunu aktardı.

Kripto para borsaları ön plâna çıkıyor

Anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda FTX, ABD’deki büyük bir profesyonel spor salonuna sponsorluk yapan ilk kripto borsası olacak. Görüşmeler, kripto para piyasasındaki yeni fiyat artışları, kurumsal yatırımlar ve sanat dünyasında fungible olmayan token NFT (NFT nedir?) kullanımının artmasıyla birlikte 2021’de kriptonun ana akıma girdiğinin bir başka işareti olarak göze çarpıyor.

Amerikan Ulusal Basketbol Birliği (NBA), kripto para birimi projelerine yabancı değil. Lig, oyun anlarının kısa video kliplerinin yer aldığı Top Shot isimli Dapper Labs ile birlikte çalışan NFT plâtfromu oluşturmuştu.

Kripto para sektörünün önde gelen araştırma ve ticaret firmalarından biri olan Alameda Research, geçtiğimiz yıl kripto para birimi endüstrisinde, özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) ve kripto türevleri ticareti sektörlerinde aktif bir katılım sağladı.

Kripto para türevleri platformu FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, eski Başkan Yardımcısı şu an ABD Başkanı olan Joe Biden’ın başkanlık kampanyasına 5 milyon dolar bağışlayarak ikinci en büyük bağışı yapmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!