Polonya merkezli kripto para borsası Coinroom‘un sahipleri, içindeki varlıklarla birlikte bir gecede borsayı kapatıp kayıplara karıştı.

Polonya’nın en çok kullanılan kripto para borsalarından Coinroom,bir gecede faaliyetlerini sonlandırdı ve 15 bin dolar değerinde birden fazla müşteri hesabıyla sırra kademm bastı. Bir kullanıcı “Ne kadar götürdüklerini bilmiyoruz. Ama kesinlikle çok para aldılar.” yorumunda bulundu.

Coindesk’te yer alan habere göre 2016 yılında kurulan Coinroom, bir yıl sonra internet sitesini kullanıma açtı ve müşterilerinin kripto para birimlerini al/sat yapabileceğini söyledi. 2019’un Nisan ayında ise müşteriler, borsanın kapanacağına dair mail aldılar. Borsa, kullanıcılara btüün varlıklarını çekmeleri için sadece bir gün veriyordu. Bunu yapabilmeleri için yöneticilerle doğrudan iletişim kurmak zorundaydılar. Ancak sonraki gün kripto para borsası kapandı ve müşteriler içerideki varlıklarını alamadan mağdur duruma düştüler. Bazı müşteriler ise, borsayı kapatıp Estonya’da yeni bir iş kurduklarına dair işaretler bulduklarını ve bunu Polonya ekonomisinin Polonya hükümetinin ekonomik baskılarından dolayı yaptıklarını söyledi. Bir diğer müşteri de borsa kapanmadan önce kripto para birimlerinin diğer borsalara taşındığı konusunda çok ilginç göstergeler olduğunu belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.