Dijital varlık yönetimi ve yatırım şirketi Coinshares’in yayınladığı verilere göre, kripto para birimi fonlarına ve ürünlerine para girişi, ilk çeyrekte 4,5 milyar dolara ulaştı ve bu bir zamanlar sektöre kötü gözle bakan kurumsal katılımın arttığını gösteriyor. İlk çeyrek girişleri 2020’nin son üç ayına göre %11 artışla 3,9 milyar dolar olarak kaydedildi.

Ancak verilere göre kripto yatırımları, büyümenin %240 olduğu dördüncü çeyreğe kıyasla ise ilk çeyrekte yavaşladı. Coinshares raporda, bunun “üç aylık büyüme oranları oldukça değişken olma eğiliminde olduğundan daha geniş bir yavaşlama eğiliminin göstergesi” olmadığını belirtti.

Pazartesi günü kripto para sektörü, 2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı ve tüm zamanların zirvesini gördü. Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolardan fazlaydı ve bu dönüm noktası seviyesini bir hafta boyunca korudu.

Çevrimiçi FX ticaret platformu OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “İnanmakta olan çok fazla ivme var ve insanlar, bitcoin dışında diğer coinlerin nereye gittiğini görmek için çabalıyorlar” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!