Yeni bir rapora göre, kripto para birimi borç verme sektörü şu an 4,7 milyar dolar değerinde ve 5 milyar dolara yaklaşıyor. Ancak borç verenler, faiz oranları baz alındığında sadece 86 milyon dolar (yüzde 1,83) geri kazandı.

Perşembe günleri kripto kredisi değerlendirme kuruluşu Graychain tarafından yayınlanan 26 sayfalık rapor, kripto kredisinin neredeyse % 100’ünün teminatlandırıldığını, yani borç alanların kredinin geri ödenmesini güvence altına almak için bir varlık sözü verdiğini gösteriyor.

Kripto kredileri için başvuranların sayısı geçtiğimiz 18 ayda rekor düzeyle ve 244 bin kişiye ulaştı. Celsius ve Genesis firmaları ise sektörde en yüksek hacme ulaşan platformlar oldu.

Graychain analisti Robert Walker Cohen, bu gelişme için, “Borç kaynakları için başvuranların sayısı, yeni adreslerden ve toplam kaynak miktarından daha hızlı arttı. Bu, insanların aynı anda milyonlarca borç almak yerine, daha küçük krediler yaptıkları anlamına gelir.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.