ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, 30 Temmuz 2019 günü, kripto paralar ve Blockchain’le ilgili düzenleyici ve kapsayıcı konularla alakalı bir oturum gerçekleştirecek.

Facebook’un 2020’de dolaşıma sokmayı plânladığı Libra’yla ilgili olarak geçen hafta yoğun mesaide olan ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, bu kez yine kripto para camiasını ilgilendiren bir gelişme sebebiyle toplanacak.

Komite tarafından yapılan açıklamada, 30 Temmuz Salı günü “Dijital Para Birimleri ve Blockchain için Düzenleyici Çerçevelerin İncelenmesi” başlıklı bir açık oturum yapılacağı duyuruldu.

Senatoda gerçekleştirilecek ve diğer duruşmalar gibi canlı yayınlanacak oturuma Circle CEO’su Jeremy Allaire, Kongre Araştırma Merkezi üyesi Rebecca Nelson ve Kaliforniya Üniversitesi Irvine Hukuk Fakültesi profesörü Mehrsa Baradaran katılacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.