ABD Başkanı Donald Trump‘ın geçen yıl Venezuela’nın kripto parası Petro için verdiği özel ‘yasak’ emri ülkede yasalaşabilir. Bu gerçekleşirse diğer kripto paralar için de büyük sıkıntılara yol açabileceği dile getiriliyor.

Forbes’ta yer alan habere göre Teknoloji Değer Vakfı’nın kurucusu ve CEO’su Jason Brett, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’ne gönderilen 20 blockchain raporu arasında sadece birinin şifreleme para birimi kullanıcıları için potansiyel ve acil bir endişe kaynağı oluşturduğunu bildirdi. Bu da Venezuela’nın resmi kripto parası Petro’yla alakalı olan rapor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD vatandaşlarına geçen yıl alım/satımını, kullanımını, saklamasını yasakladığı Venezuela’nın resmi kripto parası Petro için verdiği bu emri yarın (Pazartesi) yasalaştırabilir.

Trump’ın bu hamlesinin hali hazırda bulunan Bitcoin, Facebook‘un Libra‘sı, merkez bankası destekli diğer kripto paralar için de tehdit oluşturabileceği ve onların da Petro gibi bir kaderi paylaşabileceği belirtiliyor.

Venezuela’nın Petro’su, Bitcoin veya başka herhangi bir kripto para birimi kadar kolay bir şekilde dünyadaki mallar için harcanabilir ve harcanabilir durumda. Hiper enflasyon, yoksulluk ve ambargolarla boğuşan Venezuela’nın ABD yaptırımlarından kurtulmak için devreye soktuğu kripto para Petro, devlet ve ülkenin en önemli gelir kaynağı olan petrol tarafından destekleniyor.

ABD Başkanı Trump’tan Libra ve Bitcoin açıklaması

Almanya ve Fransa’dan, Libra’ya karşı ortak çalışma

Venezuela ile Rusya’dan Petro-Ruble görüşmesi

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!