Kripto para veri takip platformu Coinmarketcap internet sitesinde sistemsel bir hata oluştu ve tüm kripto paraların değeri anormal derecede artmış göründü. İnternet sitesi Twitter hesabından “İnsanlar sattıklarında, sırf satış konusunda kendilerini iyi hissetmek için ayıya dönüşürler.” şeklinde esprili bir açıklama yaptı sonrasında ise “Mühendislerimiz, CoinMarketCap.com’da görünen yanlış fiyat bilgilerinin farkındadır. Şu anda araştırıyoruz ve daha fazla bilgiye sahip olduğumuzda bu durumu güncelleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kripto para yatırımcıları, gün içerisinde sıklıkla girdiği Binance’in sahibi olduğu Coinmarketcap’in internet sitesindeki coin fiyatlarının aşırı şekilde arttığını gördü. Bu durumdan Etherscan ve Trustwalllet gibi platformlar da etkilendi. İnternet sitesinde gerçek olmayan yükselişler yatırımcıların kimisini ürkütse de kimisi de bunu mizaha çevirdi.

Coinmarketcap’ten mizahi paylaşım

Veri platformunda kripto para sayısının 15 bini aştığı, toplamda 446 kripto para borsasının mevcut olduğu ve bütün kripto para piyasasının 20 trilyon dolarlık değere ulaştığı kullanıcıların cihazlarına yansıdı. Bitcoin hakimiyetinin de yüzde 72’ye yükseldiği görüldü.

Sistemsel hatanın ne zaman çözüleceği bilinmezken konuyla ilgili Coinmarketcap Twitter hesabından esprili bir paylaşımda bulundu ve “İnsanlar sattıklarında, sırf satış konusunda kendilerini iyi hissetmek için ayıya dönüşürler.” ifadelerini kullandı ve akabinde “Mühendislerimiz, CoinMarketCap.com’da görünen yanlış fiyat bilgilerinin farkındadır. Şu anda araştırıyoruz ve daha fazla bilgiye sahip olduğumuzda bu durumu güncelleyeceğiz.” şeklinde bir duyuru paylaştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!