Dünyada olduğu gibi ülkemizde de günden güne popülerliği artan kripto paralara olan ilgi artmaya devam ediyor. Kripto para ile tost, lahmacun satan esnaflardan sonra çiğ köfte satan da haber oldu. Adana’da çiğ köfte ustalığı yapan işletmeci Ömer Güler, kripto para ile çiğköfte satışı yapmaya başladı.

Son yıllarda ise nakit paralara alternatif olarak kripto para ortaya çıktı. Adana’da çiğ köfte dükkanı işleten Ömer Güler kripto parayla satış yapmaya başladı.

Çiğ köfteciliğe tablada başladığını daha sonra dükkan açtığını belirten Güler, iş yerinde en önemli amacının yenilik yapmak olduğunu kaydetti. Bu sebeple kripto para birimleriyle ödeme seçeneğini müşterilerine sunduğunu vurgulayan Güler, güzel geri dönüşler aldığını söyledi.

ADANA’DAKI IS YERINDE KRIPTO PARA ILE ODEME SECENEGI SUNAN CIG KOFTECI OMER GULER, DUNYACA UNLU IS INSANI ELON MUSK’I ADANA’YA CIG KOFTE YEMEYE DAVET ETTI. FOTO: CAN CELIK/ADANA, (DHA)

“Türkiye’de ilgi büyük yakında her yer de olacak”

Kripto parayı son aylarda en çok gençler arasında duyduğunu belirten Ömer Güler, Türkiye’de bu konuya eğilim olduğunu kaydetti. Bu durumu değerlendirmek istediğini ve kripto para ile ödeme alarak nasıl satış yapacağını araştırdığını söyleyen Güler, “Yöntemi öğrendikten sonra sistemi kurduk. Müşterilerimizin de hoşuna gitti. Banka kartlarından daha hızlı bir işlem oluyor. Hangi birimde ödeme yapacağını soruyoruz ve karekod sistemiyle otomatik ödeme alıyoruz. Ardından fişimizi kesip müşterimize teslim ediyoruz. Tabi şaşıranlar, “Nasıl ödeniyor? Kripto para nedir?” diye soranlar da oluyor. Esnaf arkadaşların da ilgisini çekti. Ben çiğ köfteci olarak başladım ama eminim ki ileride bakkal, manav, kasap kısacası her yerde bu ödeme seçeneği olacak” dedi.

Tesla CEO’su Elon Musk’ı Adana’ya çiğ köfte yemeye davet etti

Elektrikli otomobil üreten Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk’un, Tesla’nın Bitcoin ile ödeme alacağını duyurmasının ilgisini çok çektiğini belirten Güler, onu kendisine örnek aldığını dile getirdi. Her zaman iyiyi örnek almaya devam edeceğini ve başarılı insanlara saygı duyduğunu söyleyen Güler, “Buradan Elon Musk’a sesleniyorum. Kendisini Adana’ya kripto para ödeme seçeneği ile çiğ köfte yemeye davet ediyorum” diye konuştu. (DHA)

İlginizi Çekebilir:  Binance'de alım/satım salı günü başlayacak
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.