ABD’li yetkililer ve kripto endüstrisi arasında eşi görülmemiş etkileşimlerin olduğu bir yılın ardından, Cointelegraph blockchain ve kripto paralar için olumlu, olumsuz bir duruş sergileyen yetkilileri derledi. 

Bazı kongre üyeleri kripto paralara olumlu yaklaşırken, diğerleri ise Facebook’un Libra girişimi veya diğer kripto paralara tam bir saçmalık gözüyle bakmaya devam ediyor.  Yine de, inanıyoruz ki 2020’nin devam eden günlerinde olumlu yaklaşımlar artacak. 

Delege Tom Emmer (R-MN)

Fintech Özel Görev Grubunun yetkili bir üyesi olan, Blockchain Caucus ve House Financial Services Komitesi içinde görev alan Delege Emmer, kripto paralar için kapsamlı bir düzenlemeyi teşvik edici hareketlerde bulunuyor. 

Emmer özellikle kripto paralar için vergilendirme konusunda açık kurallar sağlamaya çalışıyor.

Delege Warren Davidson (R-OH)

Delege Davidson, kripto camiasının saygı değer bir müttefiki olarak biliniyor. Nisan ayında sunulan Token Sınıflandırma Yasasının yazarlarından birisidir. 

Delege Darren Soto (D-FL)

Delege Davidson ile birlikte Token Sınıflandırma Yasasının hazırlanmasında çalıştı ve en büyük destekçilerinden birisi oldu. Geçtiğimiz Ocak ayında ise, Blockchain Causus’un eş başkanlığına seçildi. 

Delege Paul Gosar (R-AZ)

Listedeki sürpriz isim de diyebileceğimiz Delege Gosar’ın geçtiğimiz Aralık’a kadar kripto paralarla pek bir ilişiği olduğunu söyleyemeyiz. 2020 Kripto Para Birimi Yasası 19 Aralık’da tasarısını sunduğu yasadır. 

Senatör Catherine Cortez Masto (D-NV)

Senatör Masto; ABD Genel Denetçisinin DeepWeb olarak da bildiğimiz karanlık internette kapsamlı bir çalışma yapmasını sağlayan, aynı zamanda uyuşturucu satışları ve insan ticareti gibi yasal olmayan işler konusunda kripto kullanımını konusu eden FIND İnsan Ticareti Yasasının yazarıdır.

İlginizi Çekebilir:  CZ, Justin Sun’ın yardım teklifini reddetti

Delege Brad Sherman (D-CA)

Delege Sherman, listemizdeki diğer isimler gibi kripto para savunucusu değildir. House Financial Services Komitesinde görev yapan Sherman, kripto para birimlerine karşı olan kararlı muhalefetiyle tanınmaktadır. Özellikle de yeni pozisyonu göz önüne alındığında dikkate değer bir figür oluyor. Delege Sherman, Yatırımcıları Koruma Alt Komitesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Delege Maxine Waters (D-CA)

House Financial Services Komitesi başkanı olarak görev yapan Waters, geçtiğimiz Haziran ayında Libra’nın gelişimiyle ilgili bir moratoryum istedi. Özellikle konumuna bakıldığı zaman, Delege Waters kripto para camiasına olan karşıtlığı da bilindiği için bir öcü etkisi yaratmaktadır. 

Senatör Todd Young (R-IN)

Senatör Young, 2019’daki Blok Zinciri Tanıtım Yasası yazarlığıyla dikkat çekiyor. Bu yasanın temel aldığı nokta ise, kongreye blockchain teknolojisinin bir tanımını önermek için bir çalışma grubu kurmaktır. 

Delege Bill Foster (D-IL)

Eski parçacık fizikçisi olan Delege Foster, yüksek ihtimalle meclisteki tek blokchain programcısı. Bill Foster, Blockchain Causus’da görev yapmaktadır. Federal Rezerv’e Dijital Dolar ile ilgili bir mektup yazmıştır. 

Senatör Mike Crapo (R-ID)

Senatör Mike Crapo, kripto para birimlerini düzenlemek için mevzuat hazırlarken çok aktif olmasa da, bu yıl büyük ölçüde senatonun Bankacılık Komitesi Başkanı olması sebebiyle gündeme geldi. Sherrod Brown’ın yanı sıra Crapo da bu yaz boyunca blockchain duruşmaları sırasında merkezde sahne aldı. Brown’ın aksine ABD’nin bu alandaki girişimini destekliyor imajı verdi.

Delege Sylvia Garcia 

Listedeki karşıt görüşlerden bir diğeri olan Delege Garcia, Mark Zuckerberg’in Libra girişimine karşı isimlerden bir diğeridir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!