ABD’nin köklü Amerikan Futbol Ligi (NFL) takımı New York Giants, kripto varlık yatırım şirketi Grayscale ile sponsorluk anlaşması yaptıklarını duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para birimi varlık yöneticisi Grayscale Investments ve New York Giants bugün, anlaşma yaptıklarını duyurdu. Bu anlaşmayla birlikte ilk kez bir kripto şirketi bir NFL takımına sponsor olmuş oldu.

46,65 milyar dolardan fazla yönetim altındaki varlıkları ile dünyanın en büyük dijital varlık şirketi olan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, anlaşmayla ilgili “Giants ile ortaklığımız inanılmaz derecede anlamlı çünkü köklerimiz New York’ta bulunuyor. Böyle ileri görüşlü bir takım ile ortak olmaktan, hayırsever girişimler üzerinde birlikte çalışmaktan ve New York metropol topluluğunu desteklemeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

New York Giants ticari sorumlusu Pete Guelli, sponsorluktan dolayı mutlu olduklarını söyledi ve “Dijital varlık piyasasında yenilikçi liderler olan Grayscale ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Alanla ilgili kapsamlı değerlendirmemiz sırasında, yalnızca Giants markasıyla uyum sağlamanın değerini anlayan bir ortak istemediğimizi, aynı zamanda kripto para ekosisteminde gezinmede bize rehberlik edebileceğimizi belirledik. Grayscale hızla tutkumuzu paylaşan bir şirket olarak ortaya çıktı. New York pazarı için, ancak aynı zamanda kripto gelişmeye devam ederken erişebileceğimiz kurumsal bilgi ve ortaklar ağına da sahip.” şeklinde konuştu.

Daha önce ABD’nin en büyük kripto para borsalarından olan FTX, NBA ekiplerinden Miami Heat ile anlaşma yapmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!