Londra merkezli dijital varlık yöneticisi CoinShares, bu haftanın başlarında yayımladığı bir raporda, kurumsal yatırımcıların Ethereum‘u (ETH), kripto para piyasasının demirbaşı Bitcoin (BTC)’e tercih ettiğini ortaya koydu.

Avrupa’nın en büyük ve en büyük ikinci dijital varlık yöneticisi CoinShares raporda, Bitcoin yatırım ürünlerinde geçen ay 98 milyon dolarlık devasa bir çıkış kaydettiğini belirtti. Coinshares, verilere bakarak “Çıkışlar yalnızca 98 milyon dolar veya yönetim altındaki toplam varlıkların %0.2’sini oluşturan Bitcoin yatırım ürünlerinde gözlendi. Bu rakam küçük olsa da, Mayıs 2019’da 19 milyon dolarlık çıkıştan sonra kaydedilen en büyük çıkış olarak kayıtlara geçti.” yorumunda bulundu.

Ethereum’a şaşırtan derece büyük para girişi

Bitcoin’den sonraki en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), geçen ayın başında ve özellikle geçtiğimiz hafta bol miktarda kurumsal yatırım girişi yaşadı. BTC’nin 3,1 milyar dolarlık girişiyle karşılaştırıldığında, dijital varlık yatırım ürünlerindeki ETH ticaret hacmi 4,1 milyar doları buldu.

BTC yatırım ürünleri çıkışları belgeleyen Coinshares, ETH ve diğer altcoinler geçen hafta önemli miktarda giriş gördü ve altcoin yatırım ürünlerinin toplamda 48 milyon dolar’a ulaştığını gösterdi. Bu da “yatırımcıların BTC dışında ve altcoin yatırım ürünlerine doğru çeşitlendiğini” gözler önüne seriyor.

Geçen hafta 27 milyon dolarlık giriş yaşayan ETH’nin ardından, Cardano (ADA) 6 milyon dolar ve Polkadot’ta (DOT) 3.3 milyon dolar’lık para girişi olduğu belirtildi. Ethereum, bu sene altın çağını yaşarken 12 Mayıs 2021 tarihinde 4 bin 362 dolarlık tüm zamanlar rekoru kırdı ve bu haberin aktarıldığı dakikalarda 2 bin 710 dolardan işlem görüyor.

Türkiye’nin kripto para borsası AscoIndex’e üye olarak sıfır komisyonlu Ethereum satın almak için tıklayın.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!