Kyber Network, 2017 yılında temelleri atılan bir merkeziyetsiz finans (De-Fi) uygulamasıdır. Kyber Network, Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir kripto para borsasıdır. KNC Coin, Kyber Network borsasında işlem gören kripto para ve dijital varlıkların takasını sağlayan ERC-20 tabanlı bir token’dir. Bu sayede Kyber Network ağında kripto paralar arasında takas ve alım-satım işlemleri, blok zincir üzerinde akıllı kontratlar teknolojisi ile yapılabilmektedir.

Kyber Network (KNC coin) ne işe yarar? Kyber Network (KNC coin) geleceği var mı?

Merkezi olmayan borsalarda, eğer ağda yeteri kadar alıcı veya satıcı yoksa, yani sizin arzınıza talep veya talebinize uygun arz yoksa, işlem yapamazsınız. Örneğin elinizdeki bir kripto parayı satamaz ya da değerinin altında satmak zorunda kalırsınız. Ancak Kyber Network bu soruna bir çözüm getirerek “rezerv sistemi” ile çalışmaktadır. Merkezi olmayan borsalar arasında bir rezerv ile çalışan sadece Kyber Network’tür zira kripto paraları rezerv olarak tutabilmek için ciddi miktarda yatırım yapmak gerekmektedir. Kyber Network, hem arz ettiği KNC coin’leri satarak, hem borsadaki işlemlerden komisyon işlemleri alarak, hem de rezerv sisteminde elinde tuttuğu kripto varlıkların değerlenmesi sayesinde, rakiplerinden daha fazla gelir elde etmektedir. Bu da KNC coin’in değerini arttırmaktadır.

Kyber Network bir borsa platformudur ancak sizin bu borsada paranızı tutmanıza, kilitlemenize gerek yoktur. Alım-satım ya da takas işlemlerinde, işlem kaydı blok zincirine işlendiği anda karşı tarafa geçer. Bu anında takas sistemi, aynı zamanda Kyber Network’ü bir elektronik ödeme platformu olarak da kullanmayı sağlar. Karşı tarafın hangi kripto para ile ödeme kabul ettiği ya da sizden hangi kripto parayı talep ettiği fark etmeden, yani paranızı önceden o para birimine çevirmeye gerek kalmadan, siz elinizdeki hangi kripto para olursa olsun Kyber Network üzerinden gönderim yaptığınızda, gönderilen miktar karşı tarafın cüzdanında, onun istediği kripto para birimine dönüşmektedir.

İlginizi Çekebilir:  XXXNifty coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

KNC coin, Kyber Network ağında işlem ücretlerinin tahsili için, az önce bahsettiğimiz gibi kripto para cinsi fark etmeden ödeme alabilmek için takas token’i olarak ve insanlar borsayı birbirine önerdiğinde referans ödülü olarak kullanılmaktadır. Deflasyonu önlemek için piyasadaki KNC coin miktarının bir kısmı borsa tarafından çeşitli zamanlarda yakılır ve yok edilir.

KNC coin ICO’sunda toplam 226 milyon KNC coin dağıtıldı ve bunun %60’ı katılımcılara dağıtıldı. Yakılanlardan sonra şu an piyasada kalan KNC coin miktarı daha azdır. Piyasada dolaşımda olan KNC coin sayısı şu an yaklaşık 205 milyon adettir.

KNC coin, madencilik ile üretilebilen bir kripto para birimidir. Ayrıca Kyber Network ağındaki yatırımcılar, rezerv havuzlarında KNC coin stake ederek faiz getirisi kazanabilirler. Ayrıca KNC coin sahipleri, Kyber Network yönetiminde söz sahibi olarak, oylamalara katılırlar. Tüm oylamalara katılan KNC sahipleri, daha fazla stake geliri ile ödüllendirilmektedir.

Kyber Network (KNC coin) hangi borsalardan nasıl alınır?

Piyasa değeri 342,5 Milyon Amerikan Doları olan KNC coin, tüm arz tamamlandığında 378 Milyon Amerikan Doları değerlemeye ulaşacaktır. Kripto para pazarında 108. sırada olan KNC, yazının yayımlandığı tarihte 1.93 Amerikan Doları’na eşitti.

2019 yılı Şubat ayında 0.11 Amerikan Doları ile dibi gören KNC coin, 2018 Ocak ayında ise 6 Dolar birim fiyatla tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştır.

Kyber Network (KNC) coin, henüz Türk borsalarında listelenmezken, yurtdışında kendi borsası Kyber Network, Binance, Upbit, Coinbase Pro, BitHumb, Huobi Global, Kraken, FTX gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor, transfer (alma-gönderme, yatırma-çekme) ve takas yapılabildiği gibi Binance borsası üzerinden de BTC, Ethereum ve BNB, BUSD, USDT gibi paritelerle işlem yapılabilir.

Kyber Network (KNC) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!