Dünyayı sarsan Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımı sonrası bir iddia da Microsoft’un rakibi Oracle’dan geldi. İddialara göre, Oracle kurucusu ve eski CEO’su Larry Ellison, Bitcoin aldığını açıklayacak. Ellison, 89.2 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 5. insanı konumunda.

Önceki gün kripto para endüstrisinde tarihi bir gün yaşandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgelerine göre Elon Musk’ın CEO’su olduğu dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığı ve BTC’yi bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceği ortaya çıktı. Bu haberin duyulması sonrası Bitcoin, inanılmaz bir ivmeyle yüzde 15’ten fazla yükselierek 45 bin dolara kadar çıkmıştı. TSİ sabaha karşı yeni bir dalga ile birlikte Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırarak 48 bin dolar olmuştu.

Bu haber sonrası birçok dedikodu ve haber yayılmaya devam ederken ilk önce Apple şimdi de Oracle’ın Bitcoin alacağı iddia edildi. Sosyal medyadaki paylaşımlarıyla konuşulan kripto ünlüsü Max Keiser’in iddiasına göre Oracle kurucusu Larry Ellison, Bitcoin aldığını açıklayacak.

Larry Ellison, Tesla yönetim kurulunda

Bu söylentileri daha da güçlü kılan şey ise, 76 yaşındaki milyarder iş insanının aynı zamanda Tesla’nın bir yönetim kurulu üyesi olması, bu da Tesla’nın Bitcoin alımındaki karar verme sürecine dahil olduğu ve hatta Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık satın alımını onayladığı anlamına geliyor. Aralık ayının son haftasında Musk’ın Ellison ile tanışmak için Hawaii’ye uçtuğu bildirilmişti, şimdi birçok kullanıcı, toplantının Tesla’nın Bitcoin satın alımı ile ilgili olabileceğini iddia ediyor.

Bitcoin fiyatını 48 bin dolar’ın üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran devam eden boğa koşusu, büyük ölçüde MicroStrategy, Square Inc, Grayscale ve şimdi Tesla’nın şirketlerinin bilançosuna Bitcoin’i eklediği kurumsal akıma atfedildi. Microstrategy CEO’su Michael Saylor geçtiğimiz günlerde, bir tahminin bu yıl Bitcoin’e yaklaşık 25 milyar dolarlık kurumsal paranın akacağını öne sürdüğünü açıkladı.

İlginizi Çekebilir:  Hindistan'dan kritik kripto para kararı!

MicroStrategy, değeri neredeyse iki katına çıkan Bitcoin satın alımına toplamda yaklaşık 1.57 milyar dolar harcadı, Grayscale Bitcoin Trust aktif olarak Bitcoin satın alıyor, Jack Dorsey’s Square Inc önemli miktarda Bitcoin satın alan başka bir kurum, tüm bu kurumlar parıldayan bir örnek. Yeni değer deposu olarak Bitcoin’in yükselişi devam ediyor ve TSİ 47 bin 400 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.