Latin Amerikalı e-ticaret devi MercadoLibre, yılın ilk çeyreğinde 7.8 milyon dolarlık Bitcoin aldığını ve Bitcoin‘i rezerv statüde kabul ederek bilançosunda tuttuğunu açıkladı.

Microstrategy’nin başlattığı, Square, Tesla ve Meitu gibi dev şirketlerin devam ettirdiği kurumsal Bitcoin alımı dalgası sürüyor. Latin Amerika’nın Amazon’u olarak tanımlanabilecek 76 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip online alışveriş şirketi MercadoLibre, Tesla ve Square gibi şirketlerden sonra bu anlamda Bitcoin’e yatırım yapan en büyük üçüncü şirket konumuna yerleşti.

Nasdaq’ta işlem gören Arjantin merkezli MercadoLibre, Meksika, Kolombiya, Brezilya başta olmak üzere 186 ülkede faaliyet gösteriyor ve online alışveriş plâtformu 200 milyonu aşkın ziyaretçiye sahip.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na bildirilen bilançoda CFO Pedro Ant, COVID 19’a rağme başarılı bir ilk çeyrek yaşadıklarını söyledi ve “Finansal sonuçlarımız, gelişen ancak yine de zorlu bir ortamda e-ticaret ve FinTech hizmetlerine yönelik güçlü talep nedeniyle hızlanan büyümeyle bir kez daha kanıtlandı. Çevrimiçi tüketim güçlü kaldı ve olumlu tüketici eğilimleri yaşadık. Tüm süreç boyunca çevrimiçi tüketim güçlü kaldı ve cüzdanın dijital hizmet payı artmaya devam ederken olumlu tüketici eğilimleri yaşadık. Güçlü üç aylık performansımız, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde oynadığımız önemli ekonomik rolü kabul ederek, Latin Amerika’da ticaret ve paraya erişimi demokratikleştirme amacımıza odaklanmaya devam ederken, uzun vadeli stratejik önceliklerimizi yerine getirme konusundaki kararlılığımızı göstermektedir.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!