LedgerX, fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmeler için ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC)‘dan onayı alan ilk şirket oldu.

CFTC, LedgerX’in sözleşme piyasası lisansı (DCM) başvurusunun onayladığı ve ABD’de fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için onay alan ilk şirket oldu. Microsoft ve Starbucks gibi dev şirketlerin desteklediği Bakkt ve benzeri kripto para platformlarının da bu işlemleri yapmak için başvuruda bulunduğu ancak onay için beklendiği biliniyor.

Dünyanın en büyük ve en çok işlem hacmi bulunan CBOE ve CME gibi borsaların listelediği nakit uzlaşmalı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinden farklı olarak CFTC’de doğrudan Bitcoin ile işlem yapılıyor.

Ledger LLC, güvenlik ve yazılım sektörlerinde aktif rol oynayan ve camianın önde gelen kripto para saklamak için çevrimdışı cüzdan hizmeti veren teknoloji şirketlerinden birisi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.