Güney Koreli elektronik devi LG, Samsung‘un ardından blockchain tabanlı bir akıllı telefon üretmeye hazırlanıyor.

Geçen hafta, en yakın rakibi olan şirket Samsung, “KlaytnPhone” olarak isimlendirilen ve Kakao’nun blockchain platformu Klaytn ile birlikte geliştirdiği Blockchain odaklı bir telefon çıkarmıştı.

Bu kez Bir başka teknoloji devi LG, merkeziyetsiz uygulamalar (D’apps) ve Blockchain şirketlerine ilişkin pazar araştırmasını tamamlayarak blockchain tabanlı bir akıllı telefon piyasaya sürmeyi planlıyor.

Samsung, bu yılın başlarında Galaxy S10e, S10, S10+, S10 5G, Note 10 ve Note 10+ telefonları için bir kripto para cüzdanı ve Blockchain uygulama mağazası geliştirdiğini duyurmuştu.

Samsung’dan Galaxy’ye kripto para entegrasyonu

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.