Mesajlaşma devi Line’ın kripto iştiraki LVC Corporation, Nisan ayında Japonya’daki tescilli kripto para borsasında LINK’in ticaretini başlatacak.

LVC Corporation, yaptığı basın açıklamasında LINK’in Japonya’nın en büyük yerel borsalarından olan BitMAX’te listeleneceği ve alım/satımın yapılmaya başlanacağı belirtildi.

Japonya’da lisans sorunu erteledi

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Line, Ekim 2018’in ortalarında uluslararası BitBox kripto para borsasında LINK ticaretini başlatmıştı. Japonya’daki daha katı ulusal kripto para birimi düzenlemeleri nedeniyle LVC, BitMax kripto para borsasında alım/satımı başlatmadan önce Eylül 2019’da yerel finansal düzenleyicilerden lisans almak için beklemek zorunda kaldı.

Resmi web sitesine göre LINK, sahiplerinin çok çeşitli hizmetlere ve merkezi olmayan uygulamalara veya DApp’lere erişimine izin verecek. Line, şu anda kendi kripto ekonomisini kurmaya çalışan tek sosyal uygulama değil. Diğer örneklere bakılacak olursa Kik, Telegram, Whatsapp ve onun sahibi konumundaki sosyal medya devi Facebook da kripto para konusuyla yakından ilgileniyor.

Kik ve Telegram’ın token’ları Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun radarına takıldı ve şu anda alım/satım konusunda oldukça sıkıntılı bir dönem geçiriyor. Facebook’un duyurduğu ve büyük bir tartışmaya yol açan, düzenleyici yetkililerin de yakından takip ettiği Libra’nın durumu ise belirsizliğini koruyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.