21 yıllık maceranın ardından ilk transferini gerçekleştirerek PSG’ye imza atan dünyanın en iyi futbolcularından kabul edilen Lionel Messi, Fransız ekibindeki maaşının bir kısmını PSG Token ile alacak.

Yaşayan efsane Lionel Messi, Paris St Germain’e 2 yıllık imza attı ve kulübün taraftar tokeni PSG Token, bu habere olumlu tepki vererek neredeyse yüzde 120 yükseldi. Taraftarlar hem böyle büyük bir yıldızı takımlarında görmekten hem de sahip oldukları PSG Token’ların yükselmesinden dolayı bir hayli memnun oldu.

Yeni bir maceraya atılan Arjantinli yıldızın alacağı ücret de sosyal medyada çok konuşuldu. Messi’nin gelen haberlere göre yıllık yaklaşık 40 milyon Euro maaş alacağı ve bunun bir kısmının kulübün kripto fan tokeni PSG Token ile ödeneceği bildirildi.

Kulüp transfere dair açıklamasında “Bu girişim Paris St Germain’i bir kez daha spordaki en yenilikçi ve avangart markalardan biri gibi konumlandırıyor” ifadeleri kullanıldı. Kulübün taraftar tokenı PSG Token, tüm zamanlar zirvesi olan 61 dolardan yaklaşık yüzde 40 düşüş yaşamıştı ancak Messi’nin transferiyle 41 dolara kadar çıkan kripto para zirveye en yaklaştığı ana ulaşmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.