Litecoin, kripto para borsası BiBox ve blockchain şirketi Ternio ile birlikte ortak bir banka kartı projesini hayata geçiriyor.

Resmi sitesinden duyuru yapan Litecoin Vakfı, 2017’de kurulan Estonya merkezli kripto para borsası BiBox ile blockchain şirketi Ternio ile güçlerini birleştirerek herhangi bir bankadan açılan hesap üzerine tanımlanmış fiziksel kart olarak bildiğimiz banka kartı (debit card) çıkaracak. İlk aşamada ABD’de yaşayan müşterilerin yararlanabileceği ve yakın zamanda ABD dışındaki müşteriler için de mevcut olacağı belirtilen kart için BlockCard ismi uygun görüldü.

Bu banka kartında kullanıcılar, sahip oldukları kripto paralarını dünyanın her yerinde fiziksel ve çevrimiçi mağazalarda kullanabilecek ve bu kart ile Litecoin (LTC), Bibox Token (BIX) ve Ternio’yu (TERN) harcayabilecek.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.