En büyük 10 kripto para arasında yer alan Litecoin, ödül yarılanması öncesi yükselişini sürdürüyor. LTC, 24 saatte yüzde 10 artış yaşadı.

Bitcoin’in 2 günlük durağan performansına rağmen artışını devam ettirmeyi başaran ve 24 saat içinde yüzde 10’luk bir ivme yakalayan Litecoin, 136 dolara kadar yükseldi.

Ödül yarılanmasına 36 gün kala Litecoin fiyatının böylesine iyi bir performans sergilemesi yatırımcının iştahını artırıyor ve fiyatının yeniden 300 dolara yükselmesi, analistler tarafından ‘muhtemel’ olarak görülüyor.

Ağustos 2015 tarihinde ağda yapılan son yarılanma sonucunda LTC, mıştı. Yüzde 400’e yakın bir artış sergilemiş ve 1.70 dolardan 8.50 dolara yükselmişti. Kripto paralar için ‘altın yıl’ olarak kabul edilen 2017’de ise yüzde 175 artışla 370 dolara kadar fırlamıştı.

Litecoin’in bir günlük performansı.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.