Livepeer, Ethereum blok zinciri altyapısı üzerine kurulu, video yayımlayabilmeyi sağlayan merkeziyetsiz bir altyapı platformudur.

İnternet üzerinden canlı video yayını (live video stream) için uygun maliyetli, hızlı ve verimli merkeziyetsiz bir platformdur. Livepeer platformu sayesinde teknolojik altyapı ve bant genişliği için üçüncü taraflara yapılan ödeme ve bağımlılıkları ortadan kaldırır. Livepeer ağında hem LPT Coin staking hem de video madenciliği yapılır. Livepeer ağında bir düğüm çalıştırılır ve GPU ile LPT madenciliği yapılır.

Livepeer ağında 70 bin’i aşkın düğüm bulunmaktadır ve bu GPU kapasitesi Twitch, Youtube ve Facebook gibi sosyal ağlarda canlı yayın yapmak için gerekli altyapıyı sağlayabilir. Livepeer Token (LPT), Livepeer ağının kendi dijital para birimidir ve ağ güvenliği ve koordinasyonunu sağlamak için ağ içi işlemlerde kullanılır. Yine ağda staking yapanlara da ödül olarak LPT verilir. Ancak ağın işlem ücretleri için ETH ile ödeme yapılır.

Toplam LPT arzı 22,8 milyon adettir. Bu arzın 21,1 milyon adedi dolaşımdadır. Toplam market değeri 667 milyon dolar olan LPT Coin, 31,5 dolar değerlemeye sahiptir. Mart 2020’de 0,4 dolar olan LPT Coin fiyatı, 2021 Mayıs’ta 45 dolar ile zirve yapmıştır.

Livepeer Coin (LPT)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.