İki şirket, içinde Ferrari’nin de bulunduğu lüks ve nadir araçlara dünyanın isteyen her insanın yatırım yapabilmesini sağlayacak bir hamle yapıyor.

Yatırım platformu CurioInvest ve dijital varlık borsası MERJ, Ferrari gibi lüks ve ender bulunan otomobillerin desteklediği tokenlar oluşturmak üzere güçlerini birleştirdi.

Bloomberg’in verdiği habere göre; ‘CT1’ olarak adlandırılan tokenlar, merkezi Şeyseller’de olan MERJ’de listelenecek. Borsa, Seyşeller Finansal Hizmetler Kurumu tarafından bir menkul kıymet borsası olarak lisans aldı.

Token haline gelecek araç sayısı 500

CurioInvest ve MERJ, toplam değeri 200 milyon doların üzerinde olan koleksiyonluk 500 arabayı token haline getirmeyi planlıyor.

1.1 milyon dolar değerindeki Ferrari F12tdf, token yapılacak ilk otomobillerinden biri olacak.

1896 yılında kurulan ve dünyanın en büyük konut ve ticari emlak danışmanlığı şirketlerinden olan Knight Frank’e göre, klasik otomobiller, 2007 ila 2017 yılları arasında hisse senetleri ve tahviller gibi geleneksel yatırım araçlarını geçerek %330’dan daha fazla değer kazandı. Bu atılımı yapacak olan CurioInvest’in CEO’su Fernando Verboonen, de “Koleksiyonluk arabalar, tarihsel olarak güvenli limanlar olarak algılanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Emre Topaloğlu

Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü bitirdim. Medya sektöründe yaklaşık 7 yıldır hizmet veriyorum. Kripto paraya olan ilgimden dolayı yolum Gazetecoin.com ile kesişti. Beraber bu sektör hakkında önemli bilgileri okuyucuya ulaştırmayı planlıyoruz.